Asset Publisher Asset Publisher

Dzień Ziemi 2017

„W kierunku natury" pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny festyn z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wezmą w nim udział także leśnicy. Na spotkanie z leśnikami zapraszamy w niedzielę 4 czerwca na Polu Mokotowskim.

Lasy to najlepsze możliwe sąsiedztwo – pełne uroku i rozmaitych darów, dające liczne możliwości wypoczynku i rekreacji, a przy tym otwarte dla każdego. Bogactwo i różnorodność polskich lasów to zasługa pokoleń leśników, którzy w swej pracy kierują się dobrem natury. By poznawanie przyrody polskich lasów i pracy leśników było jeszcze ciekawsze na pikniku z okazji Dnia Ziemi 2017 zaprezentują się trzy Leśne Kompleksy Promocyjne – „Lasy Warszawskie", „Puszcza Świętokrzyska" i „Puszcze Szczecińskie".

Nowością będzie ekspozycja Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych poświęcona między innymi chronionym gatunkom roślin i zwierząt. Budowanie domku z drewna, degustacja leśnych przysmaków, spacery po ścieżce zmysłów to tylko część z licznych atrakcji przygotowywanych przez leśników. Nie zabraknie też ciekawych rozmów, konkursów i warsztatów. Wspólnym elementem łączącym stanowiska Lasów Państwowych będzie drewno – naturalny i ekologiczny surowiec o ponad 30 tysiącach zastosowań.

Pomyśleliśmy także o tych z Państwa, którzy chcieliby posadzić własne drzewo. W tym celu przygotowaliśmy 5 000 sadzonek rodzimych gatunków drzew leśnych. Aby otrzymać drzewko wystarczy odwiedzić stoisko Lasów Państwowych i wziąć udział w przygotowanych przez leśników aktywnościach. Leśnicy podzielą się również fachową wiedzą na temat sadzenia i pielęgnacji drzew, by w przyszłości stały się one, ozdobą naszego otoczenia, wpływając na jego różnorodność biologiczną, a przy okazji produkując życiodajny tlen i drewno, z których skorzystają kolejne pokolenia.