Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie akcji "#sprzątaMY"

W piątek 20 września na całym globie rozpoczęło się „Sprzątanie Świata”. W ramach zainicjowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę akcji "#sprzątaMY" w Nadleśnictwie Zagnańsk na chętnych do sprzątania uczniów czterech szkół czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

Na terenie Nadleśnictwo Zagnańsk w akcję "#sprzątaMY" zaangażowanych było ok. 210 uczestników/uczniów z czterech szkół znajdujących się w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa tj.: Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsk, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zagnańsku, Szkoła Podstawowa w Rogowicach oraz Szkoła Podstawowa w Mniowie.

Lokalizacja akcji obejmowała tereny czterech leśnictw: Węgle, Występa, Długojów i Serbinów w szczególności przyległe do dróg publicznych i w miejscach zwiększonej penetracji społeczeństwa stanowiąc obszar ok. 20 ha. Worki oraz rękawice zostały dostarczone szkołom przez miejscowych leśniczych.

Akcja przebiegła w przyjaznej atmosferze, gdzie w sumie zostało zebrane około kilkudziesięciu worków śmieci, za co Nadleśnictwo Zagnańsk pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom a także dyrektorom szkół za umożliwienie zorganizowania powyższej akcji.