Asset Publisher Asset Publisher

Kurs pilarza

Nadleśnictwo Zagnańsk jest głównym organizatorem praktycznej nauki zawodu dla uczniów Technikum Leśnego w Zagnańsku. W dniach od 20 października do 7 listopada 2014r. w ramach praktyki zawodowej z użytkowania lasu dla uczniów klasy III, po raz kolejny zorganizowany został kurs operatora piły mechanicznej – drwala.

 

Nadleśnictwo Zagnańsk jest głównym organizatorem praktycznej nauki zawodu dla uczniów  Technikum Leśnego w Zagnańsku. W dniach od 20 października do 7 listopada 2014r. w ramach praktyki zawodowej z użytkowania lasu  dla uczniów klasy III, po raz kolejny zorganizowany został  kurs operatora piły mechanicznej – drwala.
Uczniowie zdobywali  wiadomości z zakresu budowy i zasad działania pilarki spalinowej oraz sprzętu pomocniczego używanego przy pozyskaniu drewna.
Umiejętności ścinki, okrzesywania, manipulacji drewna oraz zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania ww. czynności uczestnicy kursu mogli ćwiczyć na  zajęciach  terenowych, które odbywały się na powierzchni zrębowej w  Nadleśnictwa Stąporków. Tam uczniowie pod okiem instruktora trenowali wszelkie techniki ścinki, okrzesywania i przerzynki drewna. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością techniki ścinki i obalania.
Umiejętności sprawdzone zostały w specjalnym egzaminie, który dał im  uprawnienia do prowadzenia pozyskiwania drewna pilarkami łańcuchowymi.