Asset Publisher Asset Publisher

Dary Świętokrzyskich Lasów

21 września br. kolejny raz odbyła się w Kielcach II edycja "Darów Świętokrzyskich Lasów" organizowana przez LKP „Puszcza Świętokrzyska” .

Rankiem spod Kieleckiego Centrum Kultury do lasów nadleśnictw Zagnańsk,Daleszyce i Łagów wyruszyła grupa zwolenników grzybobrania, która pod opieką miejscowych leśników starała się zebrać jak największą ilość grzybów i stanąć do konkursu. W grzybobraniu nie przeszkodziła nawet deszczowa pogoda.
W tym roku konkurs wygrały panie: Elżbieta Tkacz z wynikiem 2,7 kg grzybów oraz Ewa Andrzejewska 2 kg.
Druga część programu "Darów Świętokrzyskich Lasów" odbywała się w centrum Kielc na ulicy Sienkiewicza gdzie Lasy Państwowe obchodzące w br.jubileusz 90-cio lecia i zorganizowały prezentacje pod hasłem przewodnim "Lasy Państwowe wczoraj,dzisiaj i jutro". Odwiedzający stoiska zorganizowane przez nadleśnictwa mogli zobaczyć jak leśnicy pracowali 30-40 lat temu, jak pracują dzisiaj oraz jaka jest wizja LP na przyszłość. Na głównej scenie odbywały się liczne konkursy oraz programy artystyczne i inne pokazy, w tym szczególnie interesujący pokaz sokolników.
Podobnie jak roku temu znakomity kucharz i gawędziarz Grzegorz Russak zachęcał do wspólnego gotowania i kosztowania dziczyzny. Ugotowana przez niego potrawka z dzika z kurkami cieszyła się ogromnym zainteresowaniem Kielczan i smakowała znakomicie.
Koncertem Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego, który rozbawił licznie zgromadzoną publiczność zakończył się program II "Darów Świętokrzyskich Lasów".
Zapraszamy znów za rok!