Asset Publisher Asset Publisher

17 numer radomsko-kieleckiego dodatku regionalnego do Głosu Lasu

Ukazał się 17 numer radomsko-kieleckiego dodatku regionalnego do Głosu Lasu, magazynu leśników. Zapraszamy do lektury.

Szczególnie polecamy relację z obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nie tylko tych oficjalnych, ale też przeznaczonych dla całych rodzin i tych, którzy historię chcą poznawać przez czynne doświadczanie i udział w wydarzeniach takich jak bieg „Tropem Wilczym” czy Noc Wyklętych, która odbyła się na terenie Przystanku Historia IPN w Puszczy Kozienickiej (Gajówka ZHR k. Augustowa).

Zamieściliśmy też informacje dotyczące naszego udziału w życiu społecznym, w tym o naszym koledze leśniku z Nadleśnictwa Chmielnik, który został Strażakiem Roku 2017 Województwa Mazowieckiego, oraz o przekazaniu nieruchomości w związku z potrzebą rozwijania bazy lokalowej na rzecz niepełnosprawnych. Tych, którzy interesują się sportem, niech do gry w szachy zachęcą sukcesy naszych kolegów w X Jubileuszowych Szachowych Mistrzostwach Leśników, których przebieg relacjonujemy.

Zachęcamy też do poszerzenia wiedzy o wilkach, o których było ostatnio głośno za sprawą basiora złapanego we wnyki w Nadleśnictwie Skarżysko – bo to wciąż dla wielu tajemnicze i budzące respekt zwierzę.

Tym razem w numerze:

Migawki

• Leśnik Strażakiem Roku

• Wspólnie na rzecz niepełnosprawnych

Las i historia

• Żołnierzom Niezłomnym, Niepokornym, Wyklętym

O tym się mówi

• O wilku mowa

Las na sportowo

• X Jubileuszowe Szachowe Mistrzostwa Leśników