Lista aktualności Lista aktualności

WYJEŻDZAMY Z LASU na tor motocrosowy

Kampania medialna Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Nadleśnictw w Kielcach, Zagnańsku, Daleszycach, Chmielniku, Łagowie, Suchedniowie.

Cel:

- wskazanie zagrożeń wynikających z jazdy po lasach przez kierujących crossami i quadami,

- wskazanie alternatywy do jazdy tj. specjalnie przygotowane do tego tory,

- poprawa bezpieczeństwa w lasach,

- przeciwdziałanie niszczeniu ściółki, straszeniu zwierząt przez kierujących w/w pojazdami.

 

 

Inauguracja działań:

Czas:

29.07.2018 r. od godz. 09:30 do godz. 17:00

Miejsce: tor motocrossowy w Kowali (gm. Sitkówka – Nowiny)

Teren podległy Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach ze względu na swoje ukształtowanie przyciąga miłośników quadów i crossów, którzy zamiast szlifować swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych do tego torach, wjeżdżają do lasu. Takim zachowaniem nie tylko niszczą ściółkę, straszą zwierzęta leśne ale również stanowią zagrożenie dla spacerujących po nim osób, w tym dzieci.

Kieleccy policjanci wspólnie z Nadleśnictwami prowadzą szereg działań mających na celu wyeliminowanie tego zjawiska. Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. Piotr Zalewski wspólnie z Nadleśniczymi z Kielc, Zagnańska, Suchedniowa, Łagowa, Daleszyc i Chmielnika omówili szczegóły wspólnej kampanii „Wyjeżdżamy z lasu”.

 

W tym dniu zapraszamy wszystkich miłośników motocykli terenowych do bezpłatnego wjazdu na tor i udoskonalania swoich umiejętności w tym właśnie miejscu.

Podczas inauguracji nie zabraknie przedstawicieli kieleckiej Policji, Nadleśnictwa oraz wyczynowych zawodników, którzy w ramach kampanii „Wyjeżdżamy z lasu” będą zachęcać do korzystania z przystosowanych do jazdy motocyklami miejsc.